Świętowanie kojarzy się z sukcesem

I to raczej dużym, nad małym nie mamy czasu się zatrzymywać, prawda?

Świętujemy osiągnięcia i choć znaczna część uważa, że to, czego właśnie dokonali jest naturalne, ciągle jeszcze jest spora grupa celebrujących. Przepełnionych radością wyprawiania i lubiących czcić sukcesy.

To zatrzymanie się ładuje im akumulatory i nastawia pozytywnie na kolejne zdobywanie.

 

Wynik jest ważny

Spotkałam ludzi robiących listę sukcesów, by pokazać sobie, że wysiłek się opłacił. Bez końcowego sukcesu, nawet nie wracali do tematu. Wybranie z porażki tego, co być może będzie cenne w przyszłości jest poza ich zasięgiem, nie potrafią, czy nie chcą?

Czasami potrzeba konkurowania z innymi jest tak wysoka, że wszystko wkoło przestaje być dostrzegalne, tylko ambitny cel i jego spełnienie jest istotny. Nie ma wtedy miejsca nawet na odrobinę świętowania.

 

Masz swój ulubiony sposób świętowania?

Niektórzy lubią własne ścieżki. Nie chcą grupowych wiwatów. Nie czują się komfortowo wśród innych ludzi, nie doświadczają radości bycia z grupą. Dla nich ominięcie swojego dnia urodzin jest możliwe.

O co chodzi?  O możliwość decydowania o tym, z kim i jak często chcemy się spotkać i świętować.

 

Świętowanie każdego dnia.

Moment picia kawy w filiżance pasującej do nastroju, zjedzenie przygotowanego wcześniej ulubionego posiłku, zauważanie kolorów, wyczuwanie zapachów, uważność na ludzi wokół siebie.

Nieustanne podziwianie otaczającego świata. Akceptacja różnorodności i indywidualności.

Część z nas ma swój własny rytm, prawie nic i nikt nie jest w stanie go przyspieszyć. Widzą wiele wokół siebie – każdego kwitnącego kwiata i przelatującego ptaka. Zachodzące słońce wprowadza ich w zachwyt.

Cieszą się, gdy siedzą, radośnie idą, jest im dobrze, gdy jadą, komfortowo, gdy leżą. W zasadzie wszystko wokół jest dla nich nieustającą przygodą i niepowtarzalnym cudem. Celebrują wiele momentów.

 

Twoje gadżety świętowania

Część z nas lubi się dzielić. Dzielić się można na wiele sposobów: swoim czasem, swoimi pomysłami, swoimi pieniędzmi, swoją uwagą. Czy łatwiej im świętować?

Gdy zapraszają innych, stawiają alkohol i organizują dobrą muzykę. Potrzebują dobrego jedzenia. Każda okazja jest dobra, aby otoczyć się balonami, fajerwerkami i kwiatami.

Organizują, wyprawiają i cieszą się okazją wspólnie spędzonego czasu. Mają kalendarz świętowania – święta ruchome i stałe. Skupiają się na tym, aby tych ruchomych było jak najwięcej.

 

A Ty po co świętujesz?

  • dla uznania ducha walki
  • dla spotkań z bliskimi
  • dla doświadczania radości
  • dla odprężenia
  • dla naładowania się pozytywną energią
  • dla ……………………….?

 

 

Autor: Marzena Dembicka

Jestem szczęśliwą kobietą i dumną mamą dorosłego syna. W roli kobiety odnajduję się każdego dnia, szczególnie kiedy zastanawiam się, co na siebie włożyć albo kiedy szukam w torbie kluczy. Jestem córką, przyjaciółką i partnerką. Jestem szefem, który zbyt miękko podchodzi do swojego zespołu. Uwielbiam bycie kurą domową, która piecze chleb, prasuje koszule i gotuje.
Wpisz swój e-mail, aby bezpłatnie pobrać najnowszy numer.

Wpisz swój e-mail, aby bezpłatnie pobrać najnowszy numer.

Będziesz otrzymywał też jako pierwszy powiadomienia o nowych numerach. W każdym momencie możesz się wypisać. Czuj się bezpiecznie. Nie rozsyłamy SPAM-u, bo sami go nie lubimy.

Brawo! Możesz teraz sprawdzić swoją skrzynkę mailową.

Share This